Eşi Evine Bağlama Duası

Bu duaları okumadan evvel, içinize çekilip düşünmelisiniz. Elbette ki dualar her kapıyı açan anahtarlardır lakin her zaman, her daim kabul edilecek diyebileceğimiz dualar yoktur. Zira dua etmekle birlikte sizlerin davranışları da etkili olmaktadır. Sizler eşlerinize surat asıyorsanız, konuşmak yerine bağırmayı tercih ediyorsanız, her zaman kendinizi anlatmaya çalışıyor, karşınızdaki insanı da anlamak için çaba göstermiyorsanız, bu dualar eşinizi evinize bağlasa dahi, aranızdaki muhabbet açısından faydalı olmayabilir. Bu nedenle ilk olarak evliliğinizdeki problemleri objektif bir şekilde değerlendirmeli ve kendinizi olabildiğince tarafsız biçimde eleştirmelisiniz. Bulduğunuz yanlışları törpülemek amacı ile elinizden geleni yapmalı, bunları yaparken de şimdi sizler ile paylaşacağımız duaları sabır ve tevekkül içinde okumalısınız. Eğer bu süreci doğru kontrol ederseniz, Allah’ın izni ile eşleriniz ile muhabbetiniz artacak, eşleriniz yeniden evinize bağlanacaktır.

Gerçek bir muhabbet ve bağlama duası yapmak istiyorsanız, ilk olarak abdestinizi almalısınız. Zira namaz dinin direğidir ve edilecek dualardan evvel namaz kılmak oldukça yararlıdır.

  • Eşiniz ile aranızda olan sevgiyi arttırmak ve bu yol ile eşinizi evinize bağlamak istiyorsanız, 7 adet küp şeker alarak “İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kün fe’yekün.Fe-subhanellezi bi yedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi turceun” Ayeti Kerimesini okumalısınız. Okunmuş bu şekerleri eşinize yedirerek muhabbetinizi arttırabilir, eşinizi evinize bağlayabilirsiniz.
  • Bir suya 41 kez Tebbet Suresini okuyarak eşinizi kendinize bağlayabilirsiniz.

“Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyeslâ nâren zâte leheb. Vemraetühû hammâletelhatab. Fî cî dihâ hablün min mesed.”

  • Ya Vedûd, Allah’ın isimlerinden biridir ve muhabbet, sevgi, mutluluk, sevecenlik gibi güzel anlamlar taşır. Bu Esmayı okumak için öncelikle hazırlık yapmanız gerekmektedir. İlk olarak güzelce bir gusül abdesti alınır. Ardından 99 kez bu Esma zikredilir. Esma’nın okunuşu bittikten sonra Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır ve kalpten geldiği gibi dua edilir. Burada herhangi bir dua tertibine gerek bulunmamaktadır. İçinizden ve yüreğinizden gelen kelamlar duanız için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir