Eşi Evine Bağlama Duası

Bu duaları okumadan evvel, içinize çekilip düşünmelisiniz. Elbette ki dualar her kapıyı açan anahtarlardır lakin her zaman, her daim kabul edilecek diyebileceğimiz dualar yoktur. Zira dua etmekle birlikte sizlerin davranışları da etkili olmaktadır. Sizler eşlerinize surat asıyorsanız, konuşmak yerine bağırmayı tercih ediyorsanız, her zaman kendinizi anlatmaya çalışıyor, karşınızdaki insanı da anlamak için çaba göstermiyorsanız, bu dualar eşinizi evinize bağlasa dahi, aranızdaki muhabbet açısından faydalı olmayabilir. Bu nedenle ilk olarak evliliğinizdeki problemleri objektif bir şekilde değerlendirmeli ve kendinizi olabildiğince tarafsız biçimde eleştirmelisiniz. Bulduğunuz yanlışları törpülemek amacı ile elinizden geleni yapmalı, bunları yaparken de şimdi sizler ile paylaşacağımız duaları sabır ve tevekkül içinde okumalısınız. Eğer bu süreci doğru kontrol ederseniz, Allah’ın izni ile eşleriniz ile muhabbetiniz artacak, eşleriniz yeniden evinize bağlanacaktır.

Gerçek bir muhabbet ve bağlama duası yapmak istiyorsanız, ilk olarak abdestinizi almalısınız. Zira namaz dinin direğidir ve edilecek dualardan evvel namaz kılmak oldukça yararlıdır.

 • Eşiniz ile aranızda olan sevgiyi arttırmak ve bu yol ile eşinizi evinize bağlamak istiyorsanız, 7 adet küp şeker alarak “İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kün fe’yekün.Fe-subhanellezi bi yedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi turceun” Ayeti Kerimesini okumalısınız. Okunmuş bu şekerleri eşinize yedirerek muhabbetinizi arttırabilir, eşinizi evinize bağlayabilirsiniz.
 • Bir suya 41 kez Tebbet Suresini okuyarak eşinizi kendinize bağlayabilirsiniz.

“Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyeslâ nâren zâte leheb. Vemraetühû hammâletelhatab. Fî cî dihâ hablün min mesed.”

 • Ya Vedûd, Allah’ın isimlerinden biridir ve muhabbet, sevgi, mutluluk, sevecenlik gibi güzel anlamlar taşır. Bu Esmayı okumak için öncelikle hazırlık yapmanız gerekmektedir. İlk olarak güzelce bir gusül abdesti alınır. Ardından 99 kez bu Esma zikredilir. Esma’nın okunuşu bittikten sonra Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır ve kalpten geldiği gibi dua edilir. Burada herhangi bir dua tertibine gerek bulunmamaktadır. İçinizden ve yüreğinizden gelen kelamlar duanız için yeterli olacaktır.

5 thoughts on “Eşi Evine Bağlama Duası

 1. Benim bir hatam oldu Evet ama eşimle evlendikten sonra onla aile hayatı için elimden geleni yapıyoum ama o sürekli uzaklaşıyor benden beni eş olarak istemiyor ailesi istiyor diye babası kızıyor diye bana herkesin yanımda iyi ama yalnızken benim evliliği kurtarmak için yaptığım çabalara güvenip yada başka sebepten bilmiyorum ama sürekli baskı hakaret zorbalık yapıyor sürekli arkadaş ortamları ile alkollü yada gezmelrde eş moduna geçmedi belki benimde göremediğim hatalarım vardır ama lütfen dualarınızı eksik etmeyin yardım edin allah rızası için rabbime sığınıyorum ama çokk yoruldum ailemede bişey diyemiyorum ama onlarda huzursuz anlıyorlar ama ailem bozulmasın diye biraz sabrediyorlar kavga gürültü çıksın istemiyorum ve onlarda çok kötüler

  1. Benim eşim bipolar(duygu bozukluğu) hastasıymış. Tabi bunu evlendikten 3 sene sonra falan öğrendi. Evliliği izin ilk zamanlarında Fiziken değil ama İnternet ortamından sürekli kadınlarla yazışıyordum. Hastalığını öğrendikten sonra bu daha çok sıklaştı. Depresyon günlerinde erkeklerle değil kadınlarla yazışmayı tercih ediyor. Sürekli dua etmeye çalıştım. Taki işin dozunu kaçıran kadar. Bir işe girdi o işte yükseldi patron oldu. Para eline geçince. Ona bu işte para olarak çok yardımcı olan bir kadınla öpüşmüşler. Ona evlilik teklifi etmiş(ben eşime kaçarak evlendim bana hiç evlenme teklifi etmedi). Kadınla davetlere, gece barlara gitmişler. Fotoğraflar çekinmişler(benimle hiç fotoğraf çekilmez).
   2 tane çocuğumuz var. Kendi çocuklarıyla değil onlarla ilgilenmeyi tercih etti. O konu kapandı. Ama ona ne güvenim kaldı ne aşkım. Çünkü bu virüs zamanlarında depresyona girdi ve gene kadınlarla konuşmaya başladı. Ağzımızdan boşanma kelimesi düşmüyor ama boşanmıyorda.
   Dualara sığınıyorum. Kafaya takmamaya çalışıyorum ama ne fayda çoktan benimde psikolojimi bozdu. Çocuklarımla düzgün ilgilenemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir