Rızık Açma Duası

Rızık duaları Kur’an-ı Kerim içerisinde birçok sure ile bizlere ikram edilmiştir. Rızkı veren ve alan Rabbimize dua ederek sahip olduğunuz rızkı arttırmanız mümkündür. Fakat bu duaları okumadan evvel bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır:

 • Rızık duası okurken, duadan medet ummamalı, isteğinizi kelamlar yolu ile Allah ile paylaştığınızı ve duanızı ancak ve ancak Allah’ın kabul edebileceğini unutmayın.
 • Rızık duasını okumak için beklemeniz gereken saatler yoktur. Ya da özel günlere ihtiyaç bulunmamaktadır. Sizler her gönlünüz daraldığında, maddi olanaklarınız yetersiz hale geldiğinde bu duaları okuyabilir, dilediğiniz saatte el açıp dua edebilirsiniz.
 • Rızık duaları surelerden, Esmalardan ve Ayet-i Kerimelerden oluşmaktadır. Bu nedenle imkânınız varsa abdest almayı ihmal etmemelisiniz.
 • Rızık dileği ile dua ederken illa belli surelerden faydalanmanıza gerek yoktur. Allah’a dilediğiniz anda gönlünüzden geçtiği şekilde dua edebilirsiniz. Dua ederken mühim olan niyettir. Bu nedenle temiz bir niyet ile, içinizden geldiği şekilde dua etmelisiniz.
 • Rızık için dua etmek yeterli bir eylem değildir. Rızkını azaltacak her türlü davranıştan uzak durmalı ve kaçınmayı da ömrünüz boyunca sürdürmelisiniz. Allah’ın yolunda ilerlemeli, onun emir ve yasaklarına uyum göstermelisiniz. Dualarınızın kabulü için öncelikle doğru ve imanlı davranmalı sonradan dualarınızın kabulünü beklemelisiniz.

 


Rızkı Artıran Ameller Nelerdir?


 

Tüm bunları göz önünde bulundurarak rızık arttırmak amacı ile dua edebilirsiniz. Okuyabileceğiniz bazı rızkı açma duaları şunlardır:

 • “Ya Acibessaneyiı felâ tentıkul elsünü bikülli elâihi ve senâihi ve yagıyasî inde küllî kürbetin ve mucîbî inde külli davetin ve meazî inde külli şiddetin ve recaî hine tengatiû hîletî”

İçerisinde Allah’ın isimlerini de barındıran bu dua, 41 kez okunmalıdır. 41 kez aralıksız biçimde okunduğunda ve dua temiz bir dilek ile yapıldığında Allah’ın izni ile rızkınız açılacaktır.

 • Her gün sabah namazının ardından “Yâ Aziz celle celalühü” Esmasını 100 kez zikrederseniz hem rızkınız açılır hem de ömrünüz boyunca asla geçim sıkıntısı çekmezsiniz.
 • “Es-salâtü ve’s-selâmü aleyke bi adedi ilmillah.Ve alâ âlike yâ RasûlAllah,ağnini bi-lûtfike bi-izzetillah.”

Bu bir salavattır. Rızkın açılması amacı her sabah ve her akşam düzenli olarak 500 kez bu salavatın okunması gerekmektedir.

 • “Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz.”

Bu duanın günde 100 kez okunması, maddi ve manevi rızık kapılarını açar ve kişinin yoksulluk çekmesine engel olur.

 • Allahümme salli ala seyyidina muhammedin tehullü biha uktedi ve tüferricü biha kürbeti ve takdıy biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Bu duayı günde 100 kez okumayı kendisine adet edinen kişiye umulmadık yerden kapılar açılır ve beklenmedik şekilde rızkı artar.

 • “Yâ Cebbâr,Yâ Zü’l-Celâli ve’l-İkram celle celalühü” zikrine günde 1306 tane olacak şekilde devam eden kimsenin rızkı ve kısmeti aniden açılır.
 • “Ya Rezzak”, “Ya Vehhab”, “Ya Hâlik, Ya Bâri, Ya Müsavvir”

Bu Esmaların her birinin sonuna “celle celalühü” getirerek zikretmek rızkı açar. “Ya Rezzak celle celalühü” Esmasını 308 kez; “Ya Vehhab celle celalühü” esmasını 196 kez, “Ya Hâlik, Ya Bâri, Ya Müsavvir celle celalühü” zikrini de 21 kez okumalısınız.

 

 

2 thoughts on “Rızık Açma Duası

 1. Buradan anlatayım herkes namazını kılsın namaz berekettir benim işim gücüm kapalıydı markete gidecek param olmuyordu bazen borç gırtlaktaydı namaz kılmaya başladıktan sonra her şey düzeldi.. İnşallah Allah hepinize yardımcı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir