Cepte Cüzdanda Taşınacak Dualar

Cepte ve cüzdanda taşınacak dualar genellikle bereket ile alakalı dualardır. Paramızı ve özel belgelerimizi kolaylıkla taşıyabileceğimiz cüzdanlarda, dualar ve Ayeti Kerimeler de saklanabilir. Bu Ayet-i Kerimeler ya da dualar bahsettiğimiz gibi bereket üzerine dualar olabileceği gibi, koruyucu dualarda olabilir.

Cüzdan ve cebinizde taşıyabileceğiniz duaların dikkat ile ve doğru biçimde yazılması gerekmektedir. Aynı zamanda misk ve safran karışımı bir mürekkep ile yazılması daha doğru olacaktır. Yanlış yazılan ya da belirtildiği şekilde yazılmayan duaların sizlere faydasından çok zararı olacağını da unutmamalısınız. Bu şartlar altında yazarak ya da yazdırarak cüzdanınızda ve cebinizde taşıyabileceğiniz dualar şunlardır:

  • Genel anlamda en bilinen ve gücüne en inanılan dualardan biri, Araf Suresinin 10. Ayeti Kerimesidir. Cebinizde, cüzdanınızda bereketi getiren bir güce sahiptir.

وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الأَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ قَلِيلاً مَّا تَشْكُرُونَ

Okunuşu: Ve lekad mekkennâkum fîl ardı ve cealnâ lekum fîhâ maâyiş (maâyişe), kalîlen mâ teşkurûn(teşkurûne).

Anlamı: Andolsun, size yeryüzünde imkân ve iktidar verdik. Sizin için orada birçok geçim imkânları da yarattık. Ama siz ne kadar az şükrediyorsunuz!

Bu Ayeti Kerimenin boş cüzdana konmaması gerekir. Ayeti Kerimeye bu özelliği ile değinilen kitapların çoğunda “Kesenizde 200 akçe olsun.” Yazmaktadır. Yani buradan anlıyoruz ki, bu sözler gerçekten de çok eskiden beri kullanılmakta olduğundan oldukça da güvenilir bir uygulamadır. Az da olsa içerisinde para bulunan bir cüzdana koymanızda fayda vardır.

  • Bakara Suresinin 30. Ayeti de bahsettiğimiz şekilde rızık ve bereket arttırmak amacı ile okunan dualardandır.

وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الأَرْضِ خَلِيفَةً قَالُواْ أَتَجْعَلُ فِيهَا مَن يُفْسِدُ فِيهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَاء

وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَنُقَدِّسُ لَكَ قَالَ إِنِّي أَعْلَمُ مَا لاَ تَعْلَمُونَ

Okunuşu: Ve iz kâle rabbuke lil melâiketi innî câilun fîl ardı halîfeten, kâlû e tec’alu fîhâ men yufsidu fîhâ ve yesfikud dimâe, ve nahnu nusebbihu bi hamdike ve nukaddisu lek(leke), kâle innî a’lemu mâ lâ tâ’lemûn(tâ’lemûne).

Anlamı: Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Onlar, “Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamdederek daima seni tespih ve takdis ediyoruz.” demişler. Allah da, “Ben sizin bilmediğinizi bilirim” demişti.

  • Cüzdanınızda ya da üzerinizde taşıyabileceğiniz bir başka dua da şimdi yazacağımız duadır. Bu dua oldukça önemli bir duadır çünkü sadece gizli ilim bilenler tarafından uygulanan bir duadır. Bu dua bereket için değil koruyucu bir duadır. Ve tesiri oldukça etkilidir.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ يَاتَمْخِيثَا يَاشَمْخِيثَا يَاسَمُوبِينَا يَااَسْقَمْ بِاَمْرِ رُقِينَا اَآْنَ ا

عَزِيزًا مُنِيعًا نُوحِى اُوتُوا اَجَرْهُمْ يَاسَيِّدًا آَرِيمٌ اَجِرْنَ الرَّحِيمُ هَكَانَ دَ كَ

مَكْتُومٍ هُوَ يَاشَفِيعُ

يَاعَلِيمُ بِرَحْمَتِكَ يَا اَرْحَمَ الراَّحِيمِي نَ

Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Ya Temhısa Ya Şemhısa Ya Semübina Ya Eskam biemri Rukina ekna azizan münian nuhı ütü ecerhüm Ya Seyyidan Kerimün Ecirner rahimü Hakanedeke mektümin hüveYa Şafiu Ya Alimü birahmetike ya erhamer rahimin.

Duanın bir de rivayeti vardır. Buna göre, Nuh İbni Mansur, tutuklanmıştır ve idam cezasına mahkum edilmiştir. İdamını gerçekleştirmek için celladın önüne getirildiğinde, celladın kılıcı Nuh İbni Mansur’un boynunu kesmemiş, ona hiçbir zarar vermemiştir. Sakallarından ötürü kılıcın kesmediği düşünüldüğünden, sakallarını kesmişler ve bir de öyle denemişlerdir. Fakat yine de celladın kılıcının bir tesiri olmamıştır. Bunun üzerine Nuh İbni Mansur’a sormuşlar: “Neden Allah seni korudu?” Nuh İbni Mansur affedilmek şartı ile bu sırrı onlara verebileceğini söylemiş ve bunun karşılığında boynunda asılı olan bu duayı, onlara takdim etmiştir.  Sordukları soruya da şu şekilde cevap vermiştir; “Her kim bu duayı üzerinde bulundurursa kesici aletlerin hiçbiri kesmez. Bütün belalar def olur.”

Sizlere verdiğimiz bu etkili dualar herkesçe bilinen ve uygulanan dualar değildir. Genellikle havas okulunca bilinen ve onlar tarafından uygulanan dualardır. Böyle bir dua işine başladığınızda ya da yazdırırken bu sırrınızdan başkalarına bahsetmemelisiniz. Her daim bu işi bilen insanlara yaptırmalı ve bilen insanlar nezaretinde kullanmalısınız. Her şey doğru biçimde yapıldıktan sonra herhangi bir problemin çıkma şansı da olmayacaktır.

 

 

One thought on “Cepte Cüzdanda Taşınacak Dualar

  1. Merhaba ben Bekir eşimden ayrılalı 7 ay oldu bir tane oğlum var eşimi geri istiyorum ama Allah’ın dediği olur dua ediyorum geri dönmesi için hayırlı ile dönsün diye. Boşandıktan sonra elimdeki işimi kaybettim işsizim her kapı yüzüme kapanıyor rahatsızım tedavisi mümkün olmayan her işte çalışmamı engelleyecek bir rahatsızlığım var benim sizden istediğim Allah’ın bir izni ile üzerimde taşıyabileceği rızık için bereket için bana oğluma eşime yapılanlar yada yapılmaya çalışılanları engelleyen bizi koruyacak bir dua ve eşimin dönmesi evimin bereketli olması ve rızkımın bollaşması için dua istiyorum üzerimde taşıyabileceğim yardımcı olur musunuz. Eşimi oğlumu yuvamı geri istiyorum çalışmak istiyorum Allah’ın izni ile bunlar olacak inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir